Żywienie osób starszych

Zapisz się na szkolenie dietetyki

Szkolenie „Żywienie osób starszych” jest jednodniowym webinarem z zakresu dietetyki klinicznej, który omawia zagadnienia i problemy, z jakimi możemy się spotkać planując żywienie osób w podeszłym wieku.
Kurs kosztuje jedynie 390 zł.

Kursy webinarowe – podstawowe informacje

Dla kogo przeznaczony jest kurs „Żywienie osób starszych”?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką żywienia osób starszych. Zapraszamy seniorów, opiekunów osób starszych, lekarzy, pielęgniarki, dietetyków, doradców żywieniowych, pracowników pomocy społecznej, którzy chcą uzupełnić wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Program kursu „Żywienie osób starszych”:

  • Zmiany w organizmie związane z procesem starzenia się.
  • Problemy żywieniowe wieku starszego – rozpoznanie, przyczyny, zapobieganie.
  • Niedożywienie – charakterystyka problemu i zasady odżywiania.
  • Piramida żywienia dla seniorów – interpretacja, zastosowanie.
  • Ogólne zalecenia i normy żywienia w diecie osób starszych.
  • Praktyczne wskazówki dotyczące komponowanie jadłospisu w chorobach neurodegeneracyjnych oraz otyłości sarkopenicznej.
  • Interakcja żywności, leków i suplementów.
  • Polipragmazja / wielolekowość – konsekwencje żywieniowe.
  • Dyskusja

Kiedy i gdzie odbywa się kurs „Żywienie osób starszych”?

Szkolenie odbywa się w sobotę, w godzinach 9.00 – 15.00 na platformie Clickmeeting.com – zgodnie z aktualnym harmonogramem szkoleń, który dostępny jest na naszej stronie.

Aktualne terminy wszystkich kursów

Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik kursu „Żywienie osób starszych” otrzymuje autorskie materiały szkoleniowe, opracowane przez dydaktyków „Akademii Dietetyki”. Materiały te są wysyłane na adres mailowy, podany w formularzu zgłoszeniowym, w tygodniu po zakończeniu zajęć.

Certyfikat uczestnictwa

Każdy uczestnik kursu „Żywienie osób starszych” otrzymuje certyfikat, który poświadcza uczestnictwo w zajęciach. Dokument ten jest wysyłany na adres mailowy, podany w formularzu zgłoszeniowym, w tygodniu po zakończeniu zajęć. Należy go pobrać i samodzielnie wydrukować.

Jak zapisać się na kurs „Żywienie osób starszych”?

Aby zapisać się na kurs „Żywienie osób starszych” należy wypełnić właściwy formularz zgłoszeniowy, dostępny w zakładce: Terminy wszystkich kursów

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, prosimy o dokonanie płatności za udział w kursie. Na listę uczestników wpisywane są osoby, które prześlą formularz zgłoszeniowy oraz dokonają wpłaty.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kursie „Żywienie osób starszych”? Skontaktuj się z nami. Kontakt e-mailowy: biuro@akademiadietetyki.pl lub telefoniczny: 42 637 23 73

Zapisz się na szkolenie dietetyki


Żywienie osób starszych
2.1 (42.86%) 7 votes