Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Zawód dietetyk coraz bardziej poszukiwanyPowrót do spisu aktualności

Od kilkunastu lat zawód dietetyka cieszy się coraz większą popularnością. Można to zaobserwować zarówno ze strony osób poszukujących  dietetyków, czyli chcących skorzystać z takich usług. Jak i również patrząc na zainteresowanie kursami dietetyki czy studiami w tym kierunku. Z roku na rok liczba dietetyków na naszym rynku gwałtownie rośnie. Jakie są tego powody?

Moda na odchudzanie

Na przestrzeni lat kanony piękna uległy drastycznej zmianie. Dziś modne jest „bycie fit”. Szczupła i wysportowana sylwetka, niczym modelki z wybiegu, jest dla wielu priorytetowym celem. Wiele osób stara się to osiągnąć na własną rękę, jednak nie jest to łatwe. Prędzej czy później potrzebna jest pomoc dietetyka. W związku z tym na rynku rośnie zapotrzebowanie na dietetyków, szczególnie tych posiadających wysokie kwalifikacje.  Z drugiej strony dietetykiem można byś samym dla siebie. Ukończeniu kursu dietetyki nie koniecznie musi wiązać się z rozpoczęciem prowadzenia poradnictwa żywieniowego. Jest to doskonały sposób, aby dowiedzieć się jak w swoim życiu wprowadzić zmiany i prowadzić zdrowy tryb życia, a przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów, bez uszczerbku na zdrowiu poprzez stosowanie niebezpiecznych diet czy głodówek.

Choroby cywilizacyjne

Wraz z rozwojem społeczeństwa, postępem techniki i urbanizacji, rośnie również zapadalność na choroby cywilizacyjne. Są to m.im: otyłość, choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie. W tym momencie w Polsce 64 % mężczyzn i 49 % kobieta ma nadwagę lub otyłość. Prognozy na następne lata nie są pocieszające. Jest to bardzo poważny problem, gdyż wraz ze wzrostem masy ciała rośnie prawdopodobieństwo rozwoju wielu innych chorób, Jednocześnie skraca się dalsza przewidywana długość życia, dalsze życie w zdrowiu, rosną wydatki na leczenie czy hospitalizację. Wiele z tych chorób ma swoje podłoże w niewłaściwym odżywianiu i to właśnie prawidłowa dieta jest jednym z podstawowych elementów leczenia chorób cywilizacyjnych, aby ograniczyć ich dalszy rozwój. Jednak już w takich przypadkach samodzielne próby zmiany sposobu żywienia mogą być niewystarczające i konieczna staje się wizyta u dietetyka. Taka osoba nie tylko ułoży jadłospis, który będzie idealnie dopasowany do jednostki chorobowej i predyspozycji pacjenta. Ale również posiada wiedzę na temat wyników badań,. Które muszą być monitorowane przy danej chorobie, co może zmniejszyć liczbę wizyt u specjalisty. A jako że wizyty u dietetyka są znacznie bardziej dostępne, może to również skrócić czas leczenia.

Podsumowując, zawód dietetyka cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na rosnącą ilość osób poszukujących specjalistów w tym zakresie. Posiadając odpowiednią wiedzę można jednocześnie wprowadzić zmiany w swoim życiu, jak i pomagać innym.

Zawód dietetyk coraz bardziej poszukiwany
4.7 (93.33%) 3 votes