Składniki odżywcze


Jak się zdrowo odzywiać? Jakich składników odżywczych nie powinno zabraknąć w diecie każdego człowieka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajedziesz tutaj. Przedstawiamy proste rady i zalecenia jakimi powinien kierować się każdy z nas by utrzymać zdrowie jak najdłużej w jak najlepszym stanie.

  • składniki odżywcze w diecie

Poniżej przedstawiamy jedne z najważniejszych - mimo to, często pomijanych składników odżywczych w diecie. Dowiedz się jakie działanie mają poniższe substancje oraz jakie produkty są ich najlepszym źródłem.


 

antyoksydanty - plansza edukacyjna

ANTYOKSYDANTY

Antyoksydanty są szeroką grupą związków chemicznych wystepujących w przyrodzie oraz posiadających właściwości neutralizowania wolnych rodników. Obecnie wiele się mówi o antyoksydantach i ich dobroczynnych właściwościach przeciw-nowotworowych, zmniejszających ryzyko cukrzycy, chorób serca oraz spowalniających starzenie organizmu.

więcej...


 

kwas foliowy - plansza edukacyjna

KWAS FOLIOWY

Kwas foliowy jest witaminą, której nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "folium" oznaczającego "liść". Szczególnie wysoką zawartość tej witaminy obserwuje się w warzywach liściastych m.in. sałacie, kapuście i szpinaku. Kwas foliowy wyjątkowo ważny jest dla kobiet cieżarnych, które to potrzebują tej witaminy by zapewnić dziecku właściwy rozwój.

więcej... 


 

magnez - plansza edukacyjna

MAGNEZ

Magnez należy do składników mineralnych diety człowieka. W organiźmie jest nie tylko składnikiem kości, zębów i krwii, ale także bardzo istotnych dla prwidłowego funkcjonowanie naszego organizmu - katalizatorów aktywujących niemal 300 enzymów biorących udział w przemianach metabolicznych. Ponadto  wpływa na wiele innych układów organizmu człowieka.

więcej...


 

kwasy omega-3 - plansza edukacyjna

KWASY OMEGA-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią ważny składnik każdej diety. Kwasy te zaliczane są do tzw. Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Słowo "Niezbędnych" zostało dodane celowo do nazwy grupy tych składników odżywczych ze względy na wagę znaczenia tych związków w diecie człowieka.

więcej...


 

potas - plansza edukacyjna

POTAS

Na pytanie gdzie jest potas - większość z nas odpowiedziała by w pomidorach lub bananach. Ten ważny składnik mineralny zawarty jest w produktach spoźywczych pochodzenia roślinnego - a najwięcej jest go w białej fasoli i otrębach pszennych. Potas pełni szereg funkcji w ludzkim organiźmie, które nie truydno jest przecenić. Głównym zadaniem potasu jest regulacja procesów fizjologicznych w orgniźmie.

więcej...


 

« Powrót do strony głównej

O nas

akredytacja-kuratorium-oswiaty.jpg

Akademia Dietetyki jest wyspecjalizowaną placówką oświatową, której organem założycielskim jest Fundacja Rozwoju Kapitału Ludzkiego.

więcej...

Nasi wykładowcy

image_1.jpg

Agnieszka Guligowska

dyrektor merytoryczny

image_3.jpg

Sylwia Szota

Gdańsk

image_5.jpg

Paweł Janus

Kraków

image_20.jpg

Olga Mrawiec

Warszawa


Dla uczestników szkoleń

akademia-dietetyki-regulamin.jpg

Regulamin

Regulamin placówki oświatowej "Akademia Dietetyki" - Centrum Kształcenia Ustawicznego...

więcej...

absolwent-dietetyki.jpg

Co potrafią nasi absolwenci?

Absolwenci Akademii Dietetyki są profesjonalnie przygotowani do pracy w obszarze dietetyki...

więcej...

egzamin-dietetyk.jpg

Literatura obowiązkowa i uzupełniająca

czyli, co warto przeczytać, aby wiedziec więcej...

więcej...

kurs-dietetyki.jpg

Niezbędnik kursanta

czyli, co każdy uczestnik szkolenia wiedzieć powinien... 

więcej...


Wyróżnienia, podstawy prawne

kuratorium-oswiaty-w-lodzi.jpg

Akredytacja Kuratora Oświaty w Łodzi

Najwyższa jakość naszych szkoleń została potwierdzona przyznaniem akredytacji Kuratora Oświaty w Łodzi.

więcej...

Egzamin potwierdzający przygotowanie do zawodu

Kurs zaawansowany dietetyki kończy się egzaminem umożliwiającym potwierdzenie przygotowania do zawodu dietetyk.

więcej...

Zaświadczenia

Akademia Dietetyki jako placówka oświatowa, ma prawo wydawania zaświadczeń o ukończeniu danego szkolenia na drukach MEN.

więcej...

Opinie o Akademii Dietetyki 

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Lublinie - opinie

"Program szkolenia był zgodny z moimi oczekiwaniami. Materiał przekazywany w sposób jasny i klarowny. Kurs podstawowy zachęcił do poszerzania swojej wiedzy na kursie zaawansowanym."

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Gdańsku - opinie

"Organizowany przez Akademię Dietetyki kurs oceniam jak najbardziej pozytywnie. Jego forma w zadawalającym stopniu spełniła moje oczekiwania, ponieważ poza uzyskaniem wiedzy teoretycznej, nauczyłam się wielu praktycznych rzeczy."

opinia.jpg

Kurs dietetyki we Wrocławiu - opinie

"Wiedza oraz sposób przekazywania informacji był na najwyższym poziomie. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera[...]"

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Warszawie - opinie

Na szkolenie szłam "z przymusu zawodowego" a już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Uważam, że każdy kto chce świadomie  żyć powinien takie szkolenie przejść.

więcej...

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Katowicach - opinie

Jako uczestnicy kursu podstawowego oraz zaawansowanego z zakresu dietetyki realizowanego w Państwa Akademii, chcielibyśmy wyrazić swoją opinię na temat prowadzącej zajęcia...

więcej... 

opinia.jpg

Kursy z dietetyki dla seniorów w Łodzi - opinie

Opinie osób po 60 roku życia na temat kursów dla seniorów w Łodzi realizowanych w ramach projektu "Zdrowa dojrzałość: wolontariat kompetencji z zakresu dietetyki" prowadzonego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS)

więcej...