Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Profil wykładowcy - Paweł JanusZobacz wszystkie profile

Paweł Janus

Wykładowca dietetyki w Krakowie

Dietetyk, fizjoterapeuta, Absolwent Collegium Medicum UJ oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Były sportowiec- lekkoatleta. Autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych. Obecnie związany z lecznictwem uzdrowiskowym, poradnictwem indywidualnym oraz aktywnym wypoczynkiem. Naukowo podejmujący tematy z zakresu kardiopulmonologii, redukcji masy ciała, nutrigenomiki oraz dietetyki populacyjnej.

Stały uczestnik konferencji Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. W swojej pracy łączy specyfikę dwóch zawodów, dietetyka i fizjoterapeuty, docierając do ludzi w potrzebie, dla których poradnictwo żywieniowe jest niedostępne na co dzień. Kompleksowe podejście oraz szerokie spektrum narzędzi dietetycznych, jak i fizjoterapeutycznych, pomaga mu sprawować opiekę nad pacjentami, wyzwalać w nich nieuświadomione pokłady motywacji i zaangażowania do wszystkich prozdrowotnych zmian. Zwolennik wielopłaszczyznowego oddziaływania, upatrujący rozwiązań w syntezie doświadczeń z wielu dyscyplin naukowych, zarówno społecznych, psychologicznych jak i stricte medycznych.

Posiada wieloletnią praktykę w prowadzeniu zajęć dydaktycznych indywidualnych jak i grupowych. Prowadził wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańców i asystentów DPS i ŚDS, pogadanki dla kuracjuszy oraz szkolenia rozwijające dla dietetyków i studentów dietetyki. Zwieńczeniem doświadczeń było przygotowanie i poprowadzenie ogólnopolskiej konferencji adresowanej do młodych naukowców.

Wielbiciel dobrego kina, majsterkowicz oraz gawędziarz z dużym poczuciem humoru.

Paweł Janus
2.7 (53.33%) 9 votes