Maria Przyborowska-Sapek


Maria Przyborowska-Sapek - dietetyk Kraków

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego- Wydział Lekarski- Kierunek Dietetyka. Jako dietetyk kliniczny doświadczenie zawodowe zdobywa pracując na rzecz pacjentów w Poradniach i Ośrodkach zajmujących się wdrażaniem odpowiedniego sposobu żywienia w chorobach przewlekłych niezakaźnych. W pracy z pacjentem oprócz przekazywania rzetelnej wiedzy opartej na dowodach naukowych, stosuje techniki motywacyjne, dzięki którym pacjent może osiągnąć wyznaczony cel.
 

Współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Rolniczym im. H. Kołłątaja- jako opiekun praktyk studenckich. Jest opiekunem stażów zawodowych- podyplomowych dla dietetyków, którzy chcą rozpocząć pracę w zawodzie dietetyka. Jest Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Prowadzi wykłady dla Uniwersytetu Niegasnącej Młodości- w ramach programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Cyklicznie edukuje pacjentów hospitalizowanych i ich rodziny w zakresie zdrowego żywienia w różnych jednostkach chorobowych.
 

Zajmuje się wdrażaniem zasad racjonalnego stylu życia wśród osób z nadwagą i otyłością w systemie ochrony zdrowia w Polsce, w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Jest współrealizatorką Programu Fit „Aktywność fizyczna i zdrowie”- jest to autorskie przedsięwzięcie dietetyków Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Jako nauczyciel prewencji realizuje Program zdrowotny w zakresie prewencji wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego.
 

Pracując w sektorze profilaktyki zdrowotnej – śledzi ze szczególnym zainteresowaniem nowy trend zmierzający do spersonalizowania diety w oparciu o badania genetyczne, łącząc wiedzę z zakresu nutrigenomiki z profilaktyką chorób dieto- zależnych. Prywatnie lubi zmiany, czego skutkiem są częste podróże w które, jeżeli jest tylko możliwość zabiera swój trekkingowy rower- bo z perspektywy cyklisty można zobaczyć więcej ciekawych miejsc.

« Powrót do strony głównej

O nas

akredytacja-kuratorium-oswiaty.jpg

Akademia Dietetyki jest wyspecjalizowaną placówką oświatową, której organem założycielskim jest Fundacja Rozwoju Kapitału Ludzkiego.

więcej...

Nasi wykładowcy

image_1.jpg

Agnieszka Guligowska

dyrektor merytoryczny

image_3.jpg

Sylwia Szota

Gdańsk

image_5.jpg

Paweł Janus

Kraków

image_20.jpg

Olga Mrawiec

Warszawa


Dla uczestników szkoleń

akademia-dietetyki-regulamin.jpg

Regulamin

Regulamin placówki oświatowej "Akademia Dietetyki" - Centrum Kształcenia Ustawicznego...

więcej...

absolwent-dietetyki.jpg

Co potrafią nasi absolwenci?

Absolwenci Akademii Dietetyki są profesjonalnie przygotowani do pracy w obszarze dietetyki...

więcej...

egzamin-dietetyk.jpg

Literatura obowiązkowa i uzupełniająca

czyli, co warto przeczytać, aby wiedziec więcej...

więcej...

kurs-dietetyki.jpg

Niezbędnik kursanta

czyli, co każdy uczestnik szkolenia wiedzieć powinien... 

więcej...


Wyróżnienia, podstawy prawne

kuratorium-oswiaty-w-lodzi.jpg

Akredytacja Kuratora Oświaty w Łodzi

Najwyższa jakość naszych szkoleń została potwierdzona przyznaniem akredytacji Kuratora Oświaty w Łodzi.

więcej...

Egzamin potwierdzający przygotowanie do zawodu

Kurs zaawansowany dietetyki kończy się egzaminem umożliwiającym potwierdzenie przygotowania do zawodu dietetyk.

więcej...

Zaświadczenia

Akademia Dietetyki jako placówka oświatowa, ma prawo wydawania zaświadczeń o ukończeniu danego szkolenia na drukach MEN.

więcej...

Opinie o Akademii Dietetyki 

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Lublinie - opinie

"Program szkolenia był zgodny z moimi oczekiwaniami. Materiał przekazywany w sposób jasny i klarowny. Kurs podstawowy zachęcił do poszerzania swojej wiedzy na kursie zaawansowanym."

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Gdańsku - opinie

"Organizowany przez Akademię Dietetyki kurs oceniam jak najbardziej pozytywnie. Jego forma w zadawalającym stopniu spełniła moje oczekiwania, ponieważ poza uzyskaniem wiedzy teoretycznej, nauczyłam się wielu praktycznych rzeczy."

opinia.jpg

Kurs dietetyki we Wrocławiu - opinie

"Wiedza oraz sposób przekazywania informacji był na najwyższym poziomie. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera[...]"

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Warszawie - opinie

Na szkolenie szłam "z przymusu zawodowego" a już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Uważam, że każdy kto chce świadomie  żyć powinien takie szkolenie przejść.

więcej...

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Katowicach - opinie

Jako uczestnicy kursu podstawowego oraz zaawansowanego z zakresu dietetyki realizowanego w Państwa Akademii, chcielibyśmy wyrazić swoją opinię na temat prowadzącej zajęcia...

więcej... 

opinia.jpg

Kursy z dietetyki dla seniorów w Łodzi - opinie

Opinie osób po 60 roku życia na temat kursów dla seniorów w Łodzi realizowanych w ramach projektu "Zdrowa dojrzałość: wolontariat kompetencji z zakresu dietetyki" prowadzonego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS)

więcej...