Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Profil wykładowcy - Kinga KarońZobacz wszystkie profile

Kinga Karoń

Ukończyła studia magisterskie z dietetyki z następującymi specjalnościami: dietetyka kliniczna, ziołolecznictwo i suplementacja. Tematyka zarówno pracy licencjackiej, jak i magisterskiej dotyczyła hormonów płciowych, a dokładnie wpływu diety na ich metabolizm, gdyż dietoterapia niepłodności jest moim szczególnym zainteresowaniem. Doświadczenie zdobyła sprawując opiekę dietetyczną nad pacjentami w wielu poradniach, a także konsultując on-line, udzielając prelekcji oraz współpracując z cateringiem i szpitalem w celu tworzenia artykułów o tematyce dietetycznej. Odbyła także wiele praktyk w poradniach, szpitalach oraz domu opieki społecznej. Uczestniczyła również w konferencjach i przebyła wiele szkoleń w celu poszerzenia swoich kompetencji zarówno z dietetyki, jak i pracy z ludźmi.

Aktualnie również jest czynnym zawodowo dietetykiem, a także kontrolerem jakości żywności. Tworzy artykuły z dietetyki, a swoją wiedzę chce przekazywać innym. W gabinecie spotyka pacjentów z przeróżnymi problemami zdrowotnymi, więc uważa że ciągłe kształcenie w pracy dietetyka jest bardzo istotne. Dodatkowo dietetyka stała się również jej pasją w związku z tym chętnie poszerza swoją wiedzę, a w najbliższym czasie planuje rozpoczęcie studiów doktoranckich.

Jej zdaniem najważniejsze w pracy Dietetyka jest indywidualne podejście do pacjenta oraz ułożenie dostosowanej dla danej osoby diety biorąc pod uwagę między innymi dane antropometryczne, stopień aktywności fizycznej, stan zdrowia pacjenta, sytuację finansową oraz czas i upodobania żywieniowe. Bardzo ważna jest edukacja pacjentów, aby wypracowali swój zdrowy sposób żywienia na lata, a nie stosowali „dietę” na jakiś czas. Pacjentom, którzy myślą, że dieta jest droga i pochłania dużo czasu, stara się wyjść naprzeciw i pokazać, że dla każdego da się dostosować wygodny jadłospis.

Kinga Karoń
4.3 (86.67%) 45 votes