Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Jak skorzystać ze zdalnego kursu dietetykiPowrót do spisu aktualności

W odpowiedzi na trudną sytuację w kraju związaną z epidemią oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, Akademia Dietetyki przechodzi na nauczanie zdalne. Wprowadzamy możliwość ukończenia kursu dietetyki w formie zajęć webinarowych.

Kursy dietetyki podstawowe i zaawansowane są już dostępne online – w formie webinarów na żywo.

Zajęcia odbywać się będą w tych samych terminach, jak poprzednio, czyli w soboty i niedziele (czasem również w tygodniu – sprawdź listę aktualnych terminów kursów dietetyki) w godz. od 9.00 do ok. 15.00 i polegają na spotkaniach na żywo z wykładowcą. Uczestnicy wykonują również ćwiczenia, kartkówki i testy.

Nasze kursy odbywają się na platformie ClickMeeting.com

Aby skorzystać z kursu dietetyki w tej formie wystarczy:

 • Wybrać pasujący Ci termin w zakładce Terminy Kursów Dietetyki 
 • Przesłać nam zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego widocznego przy terminie.
 • Wpłacić zaliczkę 190,00 zł rezerwującą miejsce na kursie. Pozostałą kwotę 700,00 zł wpłacasz najpóźniej w środę przed terminem kursu. Możesz również zapłacić całą kwotę za kurs. Tylko osoby, które opłacą całość kursu otrzymają zaproszenie na webinar.

Zaproszenie na kurs dietetyki

 • W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie kursu wyślemy do Ciebie zaproszenie na webinar. Na każdy dzień zajęć będzie to osobne zaproszenie. Sprawdź folder Spam, Powiadomienia lub Oferty, bo tam niestety może trafić nasze zaproszenie. A wyglądać będzie mniej więcej tak: 
 • Prosimy zaakceptuj zaproszenie. Będziemy dzięki temu wiedzieć, że dotarło ono do ciebie. Platforma wyśle przypomnienia o webinarze, dzień przed terminem zajęć oraz na 30 minut przed ich rozpoczęciem.

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe niezbędne do korzystania z platformy ClickMeeting i udziału w webinarach:

 • Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy);
 • 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej);
 • System operacyjny taki jak Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, Chrome OS.

Ponieważ ClickMeeting jest platformą opartą na przeglądarce, wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge lub Opera.

Zgodność sprzętu i oprogramowania możesz sprawdzić za pośrednictwem tej strony: Test konfiguracji sprzętowej.

Istnieje możliwość udziału w webinarze za pośrednictwem urządzeń moblilnych. Odpowiednią aplikację można ściągnąć z iTunes App Store lub Google Play Store. Lub poprostu zalogować się do zajęć w przeglądarce na smartfonie.

Logowanie do pokoju webinarowego

 • W dniu webinaru na 10-15 minut przed rozpoczęciem zajęć możesz już zalogować się do pokoju webinarowego, klikając w link podany w zaproszeniu lub przycisk Dołącz.
 • W trakcie logowania podajesz swoje imię, adres e-mail, na który przyszło zaproszenie oraz hasło(token), które podane będzie w zaproszeniu. Każdy z naszych webinarów zabezpieczony jest hasłem.
 • W tym momencie masz również możliwość sprawdzenia czy twój komputer i internet są wystarczające by wziąć udział w zajęciach. Taka możliwość jest również już w zaproszeniu.
 • Po zalogowaniu się przenoszony jesteś do poczekalni.

Wygląd pokoju webinarowego

A tak wygląda nasz pokój webinarowy

Widok okna pokoju webinarowego – po lewej pojawiać się będzie prezentacja z treścią zajęć, po prawej znajduje się okno czatu i lista uczestników.

W trakcie zajęć masz możliwość zadawania pytań wykładowcy na czacie lub bezpośrednio w rozmowie, jeśli wykładowca umożliwi uczestnikom korzystanie z mikrofonu.

Aby skorzystać z mikrofonu należy w oknie z widoczną postacią wykładowcy kliknąć czerwony przycisk z rysunkiem mikrofonu (grafika poniżej) i włączyć mikrofon (przycisk zmieni kolor na zielony).

Odblokowanie mikrofonu przez uczestnika

Kartkówki i ćwiczenia będą odbywać się również online. Chyba, że wykładowca poprosi was o przygotowanie czegoś w domu na kolejne zajęcia. Możliwe jest również pobranie materiałów udostępnionych przez wykładowcę.

Natomiast w przypadku utraty lub zawieszenia się połączenia z pokojem webinarowym po prostu wyjdź z webinaru. Odśwież przeglądarkę i zaloguj się ponownie.

Na najczęściej zadawane pytania o kursy dietetyki prowadzone w formie webinarów znajdą Państwo odpowiedzi w tym wpisie: Kurs dietetyki zdalny – pytania i odpowiedzi.

W razie problemów jesteśmy do dyspozycji pod adresem
biuro@akademiadietetyki.pl

Jak skorzystać ze zdalnego kursu dietetyki
3.4 (68.18%) 66 votes