Aktualności


etykiety-produktow.jpg

Czytajmy etykiety!

20.05.2015

Niemal każde opakowanie artykułu spożywczego zawiera etykietę. Plakietka ta jest głównym źródłem informacji o produkcie. Konsumenci czytając etykietę mogą w szybki sposób uzyskać dane o produkcie m.in. informację o producencie, datę ważności produktu i listę składników odżywczych. O tym, jak prawidłowo czytać etykietę dowiedzą się Państwo tutaj.

profilaktyka-osteoporozy.jpg

Rola żywienia i aktywności fizycznej w profilaktyce osteoporozy

17.05.2015

Osteoporoza jest chorobą cywilizacyjną dotyczącą ponad 200 mln ludzi na świecie. W Polsce dotyka ona 3 mln społeczeństwa z tego jedną trzecią kobiet po menopauzie oraz 8% mężczyzn po 50 roku życia. Niestety osteoporozy nie można wyleczyć – można natomiast jej zapobiec. Recepta na to jest prosta właściwa aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta.


otylosc-u-mlodzierze.jpg

Rośnie problem nadwagi i otyłość wśród polskich nastolatków!

06.05.2015

Odnotowano zwiększoną masę ciała u 10,6% nastolatków w wieku 15-19 lat, 9% badanych miało nadwagę, a 1,6% było otyłe! Zjawisko to wynika z niezdrowego styl życia polskiej młodzieży.  Obserwuje się u nastolatków spadek aktywności fizycznej (obecnie młodzież preferuje bierne formy wypoczynku). Ponadto dieta przeciętnego polskiego nastolatka jest niezbilansowana - można określić ją jako wysokokaloryczną, dostarczającą cukry i tłuszczu w ilościach wykraczających ponad zalecaną normę.

konferencja-szkoleniowa-dietetyka.jpg

Konferencja: Dietetyka - medycyna - biochemia - sport

20.04.2015

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową, która odbędzie się w Poznaniu 16 maja. Podczas konferencji dowiedzą się Państwo jakie są najnowsze doniesienia naukowe dotyczące modelu żywienia i zaleceń przyjmowania suplementów diety w sporcie wyczynowym i rekraacyjnym. Ponadto przedstawione zostaną wybrane aspekty medyczne i fizjologiczne wysiłku fizycznego.

cukier-w-batonie.jpg

Czy batonik może cię uratować?

16.04.2015

Baton - kaloryczna przekąska bogata w cukry proste i tłuszcz. Czy może uratować w sytuacji kryzysowej? Otóż tak! Ten uwielbiany przez dzieciaki słodycz może sprawdzić się w sytuacji, kiedy to czujemy sie osłabieni a nie możemy sobie pozwolić na pełnowartościowy posiłek. Niemal każdy słodki batonik zawiera łatwo przyswajalne cukry proste, które mogą uratować nas gdy jesteśmy zmęczni i głodni. 

konferencja-szczecin.jpg

Konferencja naukowa: Aktywność fizyczna, zdrowie, dieta. Najnowsze zalecenia żywieniowe dla osób aktywnych.

07.04.2015

W Szczecinie 7 marca w hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena odbyła się konferencja pt. "Aktywność fizyczna, zdrowie, dieta. Najnowsze zalecenia żywieniowe dla osób aktywnych." Tematyka konferencji naukowej dotyczyła zależności właściwej diety od danej dyscypliny sportowej m. in. sport w terapii dzieci z zaburzeniami zachowania, żywienie w sportach walki i treningu siłowego.

slodycze-wielkanocne.jpg

Słodka Wielkanoc

30.03.2015

Cukrowe baranki, czekoladowe zające, kakaowe jajka, wielkanocna baba, mazurek, makowiec, sernik i inne apetyczne słodkości czekające na Nas w Święta Wielkanocne. A co z naszą dietą? Czy wiedzieliście o tym, że w okresie świątecznym przyjmujemy dziennie średnio 4000 kcal? Co zrobić by nie przytyć jednocześnie nie rezygnując z Wielkanocnych przyjemności?

rzezucha-na-wielkanoc.jpg

Rzeżucha nie tylko od święta

26.03.2015

Mamy początek wiosny - to właśnie pierwsze dni tej pory roku kojarzą nam się z Wielkanocą. Symbolem tego pięknego świeta są tradycyjne polskie potrawy i ozdoby, których spójnym elementem jest zielona i aromatyczna rzeżucha. To właśnie ona gości na wielkanocnym stole jako dekoracja wiosennych dań. Czy zastanawialiście się kiedyś jaką wartość odżywczą oraz właściwości zdrowotne ma ta niska roślinka o drobnych listakch?

konferencja-psychodietetyki.jpg

Konferencja naukowa: Jak emocje wpływają na żywienie - najnowsze trendy w psychodietetyce stosowanej

23.03.2015

W Poznaniu 28 lutego odbyła się konferencja naukowa pt. "Jak emocje wpływają na żywienie. Najnowsze trendy w psychodietetyce stosowanej." W programie konferencji znajdowały się zagadnienia dotyczące m.in. syndrom gotowości anorektycznej; diabulimia – zaburzenia odżywiania u osób z cukrzycą typu 1; pregoreksja, czyli niewłaściwe zachowania żywieniowe w czasie ciąży.

odmiany-curry.jpg

Curry - najzdrowsza przyprawa świata!

16.03.2015

Jak się okazuje curry to nie tylko orientalna kompozycja przypraw dodająca smaku wielu potrawom. To także źródło wielu dobroczynnych substancji pozytywnie oddziałujących na organizm człowieka. Wartość odżywcza i zdrowotna curry uzależniona jest od jej receptury, która to różni się w wielu regionach świata. Co dokładnie w swoim składzie zawiera curry, że jest uważana za jedną z najzdrowszych przypraw świata?

sol-kuchenna.jpg

Sól - najlepszy sprzymierzeniec czy najgorszy wróg?

09.03.2015

Gorącym tematem w ostatnim czasie jest sól kuchenna. Często wykorzystywana w naszej kuchni budzi kontrowersje. Szkodzi czy nie szkodzi? Jedno jest pewne Polacy uwielbiają sól. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia przodujemy w jej spożyciu w Europie. Potwierdzają to również eksperci z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - spożywamy jej aż 3 razy więcej niż jest zalecane (5g) czyli ok. 15 g na dobę!

choroby-ukladu-krazenia-a-jaja.jpg

Wpływ spożycia jaj na rozwój chorób sercowo-naczyniowych

02.03.2015

Czy jaja są zdrowe? Czy powinniśmy ograniczać ich spozycie? Jeśli tak, to ile w tygodniu powinniśmy ich spożywać? Od dawna opinia na temat jaj jest jedna: jaja zawierają dużo cholestrolu, przez co mogą pośrednio przyczynić się do wystapienia chorób układu krążenia - czy to prawda? Czy jeśli zrezygnujemy ze spożycia jaj zmniejszymy ryzyko zachorowania na chorobe wieńcową? Czy aby na pewno to takie proste? Przyjrzyjmy się faktom.

krzak-stewii.jpg

Słodzik Stewia - czy naturalny znaczy zdrowy?

23.02.2015

Do słodzenia żywności stosowano już rozmaite substancje - preparaty zarówno produkowane synteteycznie jak i te przygotowywane z surowców naturalnych. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się słodzi produkowany z naturalnego źródła - rośliny Stewii. Słodzik ten obecnie stosowany jest zarówno do słodzenia ciepłych jak i zimnych potraw i napojów. Czy tak powszechnie reklamowany i używany naturalny słodzi stewia jest zdrowy i bezpieczny?

organizmy-gmo.jpg

Nowelizacja ustawy o GMO została podpisana!

19.02.2015

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o GMO - co wywołało debatę publiczną. Nowelizacja ta bowiem pozwala na legalny obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi. Według niektórych, otworzyło to droge szkodliwej żywności GMO na nasz rynek. Zdania na ten temat są podzielone. Czego dokładnie dotyczy dyskusja o GMO? Czy żywność pochodząca z organizmów genetycznie modyfikowanych może być niebezpieczna?

zakochanie-a-milosc.jpg

Zakochanie a dieta

14.02.2015

Dziś Walentynki, inaczej święto zakochanych - dzień bardzo szczególny dla wszystkich par. Poprzez miłosną aurę otaczającą wszystko i wszystkich dookoła - walentynki nie tylko są dniem w którym to spędzamy miło czasu ze swoja drugą połówką ale również zastanowienia się nad przyszłością.  Pamiętajmy, że święto zakochanych to nie kwiatki, serduszka i cukierki, ale też szansa na zmiany. Jak pokazują badania na grupie brytyjskich par, ponad 60% badanych przyznało, że po wejściu w związek przytyło ponad 10 kilo. Czy pamiętacie może jak było z wami? Może warto jest zastanawiać się nad zmianą swojej diety, albo powrócić do starych zdrowych nawyków żywieniowych. 

uczucie-zakochania-a-zdrowie.jpg

Jak miłość wpływa na nasze zdrowie?

13.02.2015

Już jutro Dzień Świętego Walentego, potocznie nazywany Walentynkami. To święto obchodzone jest na całym świecie przez wiele zakochanych par. Oprócz psychologicznych aspektów zjawiska zakochania istnieją także fizjologiczne – pozytywnie oddziałujące na nasze zdrowie. Okazuje się, że miłość nie tylko zmienia nasze postrzeganie świata, ale także może przyczynić się do wielu korzystnych efektów zdrowotnych. Wiele piśmiennictwa i publikacji naukowych udowadnia, że miłość i zdrowie są ze sobą powiązane w zaskakujący sposób. 

konferencje-z-dietetyki.jpg

Konferencja: Aktywność fizyczna, zdrowie, dieta. Najnowsze zalecenia żywieniowe dla osób aktywnych.

28.01.2015

Planowana liczba uczestników: 300 osób – dietetycy, specjaliści żywienia, osoby aktywne ruchowo, trenerzy fitness, sportowcy.

◗ Termin i miejsce: Szczecin, 7 marca 2015, kompleks hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena,
ul. Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin.
◗ Zapisy: www.food-forum.pl / konferencje Food Forum.

plakat_1.jpg

Ogłaszamy listę wyróżnionych konkursu "Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka"!

22.09.2014

Z wielką przyjemnością pragniemy przedstawić listę wyróżnionych w konkursie "Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka". Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace. 

Strona:
1
2
3

O nas

akredytacja-kuratorium-oswiaty.jpg

Akademia Dietetyki jest wyspecjalizowaną placówką oświatową, której organem założycielskim jest Fundacja Rozwoju Kapitału Ludzkiego.

więcej...

Nasi wykładowcy

image_1.jpg

Agnieszka Guligowska

dyrektor merytoryczny

dietetyk-karolina-kazmierczak-siedlecka.jpg

Karolina Kaźmierczak- Siedlecka

                          Gdańsk

image_5.jpg

Paweł Janus

Kraków

image_20.jpg

Olga Mrawiec

Warszawa


Dla uczestników szkoleń

akademia-dietetyki-regulamin.jpg

Regulamin

Regulamin placówki oświatowej "Akademia Dietetyki" - Centrum Kształcenia Ustawicznego...

więcej...

absolwent-dietetyki.jpg

Co potrafią nasi absolwenci?

Absolwenci Akademii Dietetyki są profesjonalnie przygotowani do pracy w obszarze dietetyki...

więcej...

egzamin-dietetyk.jpg

Literatura obowiązkowa i uzupełniająca

czyli, co warto przeczytać, aby wiedziec więcej...

więcej...

kurs-dietetyki.jpg

Niezbędnik kursanta

czyli, co każdy uczestnik szkolenia wiedzieć powinien... 

więcej...


Wyróżnienia, podstawy prawne

kuratorium-oswiaty-w-lodzi.jpg

Akredytacja Kuratora Oświaty w Łodzi

Najwyższa jakość naszych szkoleń została potwierdzona przyznaniem akredytacji Kuratora Oświaty w Łodzi.

więcej...

Egzamin potwierdzający przygotowanie do zawodu

Kurs zaawansowany dietetyki kończy się egzaminem umożliwiającym potwierdzenie przygotowania do zawodu dietetyk.

więcej...

Zaświadczenia

Akademia Dietetyki jako placówka oświatowa, ma prawo wydawania zaświadczeń o ukończeniu danego szkolenia na drukach MEN.

więcej...

Opinie o Akademii Dietetyki 

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Lublinie - opinie

"Program szkolenia był zgodny z moimi oczekiwaniami. Materiał przekazywany w sposób jasny i klarowny. Kurs podstawowy zachęcił do poszerzania swojej wiedzy na kursie zaawansowanym."

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Gdańsku - opinie

"Organizowany przez Akademię Dietetyki kurs oceniam jak najbardziej pozytywnie. Jego forma w zadawalającym stopniu spełniła moje oczekiwania, ponieważ poza uzyskaniem wiedzy teoretycznej, nauczyłam się wielu praktycznych rzeczy."

opinia.jpg

Kurs dietetyki we Wrocławiu - opinie

"Wiedza oraz sposób przekazywania informacji był na najwyższym poziomie. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera[...]"

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Warszawie - opinie

Na szkolenie szłam "z przymusu zawodowego" a już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Uważam, że każdy kto chce świadomie  żyć powinien takie szkolenie przejść.

więcej...

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Katowicach - opinie

Jako uczestnicy kursu podstawowego oraz zaawansowanego z zakresu dietetyki realizowanego w Państwa Akademii, chcielibyśmy wyrazić swoją opinię na temat prowadzącej zajęcia...

więcej... 

opinia.jpg

Kursy z dietetyki dla seniorów w Łodzi - opinie

Opinie osób po 60 roku życia na temat kursów dla seniorów w Łodzi realizowanych w ramach projektu "Zdrowa dojrzałość: wolontariat kompetencji z zakresu dietetyki" prowadzonego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS)

więcej...