Aktualności


mzr.jpg

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z materiałów promocyjnych z projektu Komisji Europejskiej "Moja zdrowa rodzina".

05.09.2015

„Moja zdrowa rodzina” jest projektem o charakterze badawczym realizowanym jednocześnie w Polsce i na Węgrzech. W Polsce do uczestnictwa w projekcie zaproszonych zostało łącznie 3500 rodzin z województwa kujawsko – pomorskiego i podkarpackiego.

konkurs-psychologia-w-dietetyce-dla-psychologow.jpg

Uwaga! Ogłaszamy konkurs pt. "Psychologia w dietetyce"

08.09.2015

Akademia Dietetyki ogłasza ogólnopolski konkurs na najciekawszy artykuł popularnonaukowy poświęcony najnowszej wiedzy łączącej psychologię i dietetykę.

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy wszystkich absolwentów studiów z psychologii. Wygraj atrakcyjne szkolenie i zdobądź prestiżowy staż.

zjazd-polskiego-towarzystwa-badan-nad-otyloscia.jpg

V Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością

28.07.2015

Temat wiodący Zjazdu „Czy otyłość ma płeć?” obejmie aktualną wiedzę dotyczącą różnic płciowych w przyczynach, powikłaniach i leczeniu otyłości w wieku rozwojowym i u dorosłych. Ponadto zgodnie z rozpoczętą w czasie IV Zjazdu PTBO tradycją, odbędą się sesje satelitarne PTBO oraz zaprzyjaźnionych towarzystw, których liczba stale się zwiększa. W programie Zjazdu tradycyjnie również znajdą się kurs SCOPE i praktyczne warsztaty dotyczące leczenia otyłości dla specjalistów. 

olej-kokosowy-zastosowanie.jpg

Olej kokosowy - wróg czy naturalne lekarstwo dla organizmu?

21.07.2015

Olej kokosowy jest wyjątkowym tłuszczem – jednym z niewielu tłuszczów roślinnych naturalnie zawierających nasycone kwasy tłuszczowe oraz jednym z najbogatszych źródeł tych kwasów (ponad 90%). Niegdyś z tego powodu uważany za nie zdrowy. Obecnie olej kokosowy reklamowany jest przez producentów i dystrybutorów hasłem „najzdrowszy tłuszcz”. Opinie na temat tego tłuszczu są podzielone. Co już wiemy?

choroby-zapisane-w-genach.jpg

Choroby zapisane w genach?

16.07.2015

Już od dawna wiemy o chorobach genetycznych, które to są dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Obecny stan wiedzy pozwala określić nam jakie zmiany w obrębie genu mogą przyczynić się do wystąpienia choroby. Aktualnie prowadzone są badania nad tym czy nasz styl życia i inne czynniki środowiskowe mogą wpłynąć na ekspresję genu.  Czy może przyczynić się to do wystąpienia choroby? 

synsepalum-dulcificum.jpg

Maleńka jagoda nadzieją na przyszłość czy wciąż strefa marzeń?

13.07.2015

Nazywany potocznie "cudownym owocem" lub "owocem cudów" - Synsepal Słodki. Pochodzący z Afryki, czerwony, mały owoc zdobył sławę dzięki tajemniczej substancji mirakulinie. Związek ten ma zdolność do zmiany odczuwania smaków. Odkryto, że z powodzeniem może być stosowany jako zastępczy środek słodzący.

polifenole-najleprze-przeciutleniacze.jpg

Polifenole - strażnicy naszego zdrowia

07.07.2015

Antyoksydanty inaczej przeciwutleniacze, należą do związków chroniących nas przed wolnymi rodnikami. Siła  działania tych związków jest różna. Do grupy naturalnych substancji o wysokim potencjale przeciwutleniającym zaliczyć możemy polifenole - organiczne związki chemiczne występujące w roślinach. Co o nich wiemy?

zywnosc-nowej-generacji.jpg

Żywność funkcjonalna - programowana

03.07.2015

Dzisiejszy rynek spożywczy znacząco różni się od tego sprzed 20 lat. Producenci zasypują nas nowymi, leprzymi(?) i zdrowszymi(?) produktami spozywczymi. Konsumenci zwracają coraz większą uwagę na wartość odżywczą produktów i właściwości zdrowotne jakie ta odżywczość niesie. Niestety w wielu przypadkach to jedynie hasła marketingowe mające na celu przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta.

document-428331_1280.jpg

Zmiany w regulaminie Akademii Dietetyki

01.07.2015

Z dniem 1 lipca wchodzą zmiany w regulaminie Akademii Dietetyki. Słuchacz, który nie przystąpi do egzaminu wraz ze swoją grupą szkoleniową, ma możliwość dołączenia do innej grupy zdającej egzamin, w terminie wskazanym przez Akademię, jednakże wówczas opłata za egzamin wynosi 200,00 zł. Wyznaczenie trzeciego terminu egzaminu to koszt 300,00 zł.

Zmiany obowiązują osób, które rozpoczynają kurs po 1 lipca - wcześniejsi kursanci mogą podchodzić do egzaminów na starych zasadach.

paint-268185_1920.jpg

Tęczą w raka

30.06.2015

Lato jest najbardziej atrakcyjną porą roku pod względem dostępności różnorodnych warzyw i owoców. Ich kolorystyka nie tylko zachęca do spożycia ale decyduje o odżywczości i wpływie na organizm. Na podstawie barwy warzyw i owoców możemy określić ich wartość żywieniową i walory zdrowotne. Wiele z nich ma działanie przeciwutleniające i antyrakotwórcze. Które warzywa i owoce mają najsilniejsze działanie protekcyjne chroniące nas przed grożną chorobą nowotworową?

depresja-a-masa-ciala.jpg

Praca z pacjentem w depresji - 8 działań, które warto wprowadzić w pracy nad masą ciała pacjenta

25.06.2015

Jak mawiał francuski pisarz Albert Camus "Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera". Zaburzenia depresyjne nie tylko wpływają na niektóre narządy naszego organizmu, ale oddziałują również na stan fizjologiczny.  Żywność jest nie tylko pokarmem dla naszego ciała, ale również dla duszy. Jak dietetyk może pomóc choremu na depresję?

jak-schudnac-do-lata.jpg

Jak schudnąć do lata?

22.06.2015

Dziś pierwszy dzień najpiękniejszej pory roku – lata.  To właśnie okres letni rozpoczyna sezon wypoczynkowych urlopów na których prezentujemy swoje ciało podczas relaksu i słonecznych kąpieli. Urlop to okres w, którym każdy z nas chce atrakcyjnie wyglądać i nie wstydzić się swojego ciał. Jak się przygotować do wyjścia na plażę? 

karmienie-piersia_1.jpg

Karmienie piersią - korzyści, wskazania, przeciwwskazania

17.06.2015

Karmienie piersią, jest uznanym standardem żywienia niemowląt i małych dzieci zapewniającym im optymalny stan zdrowia i rozwój. Istotne znaczenie naturalnego karmienia wynika z faktu, że pokarm matki ma idealnie dopasowany do potrzeb dziecka skład. Ponadto podczas karmienia dochodzi do psychologicznej więzi miedzy mamą a dzieckiem wynikającą z bliskiego kontaktu.


nawyki-zywieniowe-kobiet.jpg

Styl życia i sposób żywienia kobiet powyżej 40 roku życia

11.06.2015

Na zdrowy styl życia składa się nie tylko zrównoważona dieta i ruch ale także równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Kobiety w okresie przed menopauzalnym jak i w trakcie charakteryzują się odmiennym podejściem do własnego zdrowia. Natłok obowiązków, intensywna aktywność zawodowa i wiele innych czynników niekiedy przyczyniają się do zaistnienia wielu problemów zdrowotnych i chorób.

sniadanie-otylosc-i-nadwaga.jpg

Wpływ nie spożywania śniadań na rozwój nadwagi i otyłości

09.06.2015

Spożywanie posiłków regularnie i w odpowiednich odstępach czasu to jedno z podstawowych zasad zdrowego żywienia (ważne znaczenia tutaj ma pora dnia). To właśnie dzięki śniadaniu zyskujemy energię na cały dzień. Pomijanie pierwszego posiłku dnia to najgorszy wybór z możliwych. Zaburza się wtedy cały rytm dobowy funkcjonowania naszego organizmu. Jakie ma to znaczenie w rozwoju nadwagi i otyłości?

truskawki-cukrzyca.jpg

Truskawki- witaminowa bomba dla zdrowia i urody

03.06.2015

Sezon na truskawki już trwa! Ten apetycznie wyglądający, czerwony owoc, cieszący nas słodkim, kuszącym zapachem i niepowtarzalnym smakiem bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie. Podstawowymi zaletami truskawek jest to, że są niskokaloryczne, zawierają mało tłuszczu, dużo błonnika i sporą dawkę przeciwutleniaczy.

rzodkiewka-wlasciwosci.jpg

Rzodkiewki - wiosenne witaminy

02.06.2015

Czerwone, kuliste, różowe, walcowate a nawet stożkowate i  fioletowe – rzodkiewki. Wiosenne warzywa o oryginalnym ostrym smaku i apetycznym wyglądzie - niestety często niedoceniane. Jak się okazuje są skarbnicą cennych składników odżywczych, które nie tylko wpływają pozytywnie na zdrowie, ale poprzez bezpośredni wpływ na skórę, włosy i paznokcie – oddziałują na urodę.

resweratrol-w-owocach.jpg

Francuski paradoks - czyli resweratrol w roli eliksiru młodości

28.05.2015

Zawarty w czerwonych winogronach, winie, orzechach ziemnych i owocach jagodowych – resweratrol  należy do bardzo aktywnej grupy przeciwutleniaczy – polifenoli. Działanie tego związku nie zostało jeszcze dokładnie poznane. Wiemy natomiast o niektórych właściwościach tej dobroczynnej substancji. Resweratrol ma działanie  kardioprotekcyjne, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne

odchudzanie-tasiemiec.jpg

Niebezpieczne praktyki - dieta tasiemcowa

27.05.2015

Metod na odchudzanie istnieje wiele. Niektóre z nich mogą nieść ze soba negatywne konsekwencje. Jedną z takich nieracjonalnych metod stosowanych od niedawna jest dieta tasiemcowa. Dieta ta opiera się na kuracji związanej z samo-zarażeniem się pasozytem. Korzystanie z tabletek z tasiemcem naraża człowieka na wiele pośrednich zagrożeń niebezpiecznych dla zdrowia.

sniadanie-z-owsianymi-platkami.jpg

Niezapomniany owies - prozdrowotne właściwości

25.05.2015

Owies - najzdrowsze zboże o bogatej wartości odżywczej, zalecane w wielu jednostkach chorobowych, którego spożycie wpływa pozytywnie na wskaźniki przemiany lipidowej i węglowodanowej. Dawniej owies był podstawowym składnikiem codziennej diety, obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Strona:
1
2
3

O nas

akredytacja-kuratorium-oswiaty.jpg

Akademia Dietetyki jest wyspecjalizowaną placówką oświatową, której organem założycielskim jest Fundacja Rozwoju Kapitału Ludzkiego.

więcej...

Nasi wykładowcy

image_1.jpg

Agnieszka Guligowska

dyrektor merytoryczny

dietetyk-karolina-kazmierczak-siedlecka.jpg

Karolina Kaźmierczak- Siedlecka

                          Gdańsk

image_5.jpg

Paweł Janus

Kraków

image_20.jpg

Olga Mrawiec

Warszawa


Dla uczestników szkoleń

akademia-dietetyki-regulamin.jpg

Regulamin

Regulamin placówki oświatowej "Akademia Dietetyki" - Centrum Kształcenia Ustawicznego...

więcej...

absolwent-dietetyki.jpg

Co potrafią nasi absolwenci?

Absolwenci Akademii Dietetyki są profesjonalnie przygotowani do pracy w obszarze dietetyki...

więcej...

egzamin-dietetyk.jpg

Literatura obowiązkowa i uzupełniająca

czyli, co warto przeczytać, aby wiedziec więcej...

więcej...

kurs-dietetyki.jpg

Niezbędnik kursanta

czyli, co każdy uczestnik szkolenia wiedzieć powinien... 

więcej...


Wyróżnienia, podstawy prawne

kuratorium-oswiaty-w-lodzi.jpg

Akredytacja Kuratora Oświaty w Łodzi

Najwyższa jakość naszych szkoleń została potwierdzona przyznaniem akredytacji Kuratora Oświaty w Łodzi.

więcej...

Egzamin potwierdzający przygotowanie do zawodu

Kurs zaawansowany dietetyki kończy się egzaminem umożliwiającym potwierdzenie przygotowania do zawodu dietetyk.

więcej...

Zaświadczenia

Akademia Dietetyki jako placówka oświatowa, ma prawo wydawania zaświadczeń o ukończeniu danego szkolenia na drukach MEN.

więcej...

Opinie o Akademii Dietetyki 

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Lublinie - opinie

"Program szkolenia był zgodny z moimi oczekiwaniami. Materiał przekazywany w sposób jasny i klarowny. Kurs podstawowy zachęcił do poszerzania swojej wiedzy na kursie zaawansowanym."

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Gdańsku - opinie

"Organizowany przez Akademię Dietetyki kurs oceniam jak najbardziej pozytywnie. Jego forma w zadawalającym stopniu spełniła moje oczekiwania, ponieważ poza uzyskaniem wiedzy teoretycznej, nauczyłam się wielu praktycznych rzeczy."

opinia.jpg

Kurs dietetyki we Wrocławiu - opinie

"Wiedza oraz sposób przekazywania informacji był na najwyższym poziomie. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera[...]"

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Warszawie - opinie

Na szkolenie szłam "z przymusu zawodowego" a już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja. Uważam, że każdy kto chce świadomie  żyć powinien takie szkolenie przejść.

więcej...

opinia.jpg

Kurs dietetyki w Katowicach - opinie

Jako uczestnicy kursu podstawowego oraz zaawansowanego z zakresu dietetyki realizowanego w Państwa Akademii, chcielibyśmy wyrazić swoją opinię na temat prowadzącej zajęcia...

więcej... 

opinia.jpg

Kursy z dietetyki dla seniorów w Łodzi - opinie

Opinie osób po 60 roku życia na temat kursów dla seniorów w Łodzi realizowanych w ramach projektu "Zdrowa dojrzałość: wolontariat kompetencji z zakresu dietetyki" prowadzonego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS)

więcej...